(173kB)

Aktualnoś¶ci

(17kB)
(17kB)
(17kB)
(21kB)
(21kB)

(17kB)
(17kB)
(17kB)
(17kB)
(17kB)
(17kB)

(19kB)

(21kB)
(21kB)

Rok 2014

Mimo zakończenia działania hodowli, postanowiłam kontynuować papuzi± działalnoś¶ć na blogu.
Stworzyłam blog, na którym znaleĽźć możecie większoĽść informacji o papużkach - od tych podstawowych, po bardziej zaawansowane. Z czasem tematów pojawia się coraz więcej i z pewności± treś¶ci s± przydatne dla wielu posiadaczy i hodowców papużek falistych. Zapraszam do zajrzenia na www.faliste.pl

Rok 2013

Z przykroś¶ci± muszę poinformować, że w tym roku hodowla została zamknięta. Stronę internetow± zostawiam - wiele osób czerpie z niej informacje odnośnie hodowli, myś¶le że jest waro¶ściowa i szkoda byłoby j± usuwać.


Niedziela 13.05.2012

Najnowszy lęg już jest właś¶ciwie samodzielny, właś¶cicieli wci±ż nie ma 5 samiczek. W galerii lęgu możecie zobaczyć jak różnorodne papużki s± tym razem.

Pi±tek 17.02.2012

Witam Was w tym ¶śnieżnym dniu :)
Dodałam dzi¶ś galerię najnowszego lęgu - pierwszy w tym roku. Oczywi¶ście, jak to zim±, w lęgu wył±cznie samiczki. Zaczynam już kontaktować się z osobami, które prosiły o rezerwację - być może kto¶ś zrezygnuje i jaka¶ś papużka będzie na sprzedaż, ale to nic pewnego.
Pojawiła się też jedna tęczowa papużka :) Mam nadzieję, że w tym roku będzie to coraz częstszy widok :)

(74kB)

Poniedziałek 30.01.2012

Witam,
Przy poprzednich lęgach tak posypały się rezerwacje, że papużki jeszcze nieopierzone już miały przypisanych właścicieli, a do tego jeszcze mam rezerwację na 5 piskl±t z kolejnego lęgu, który dopiero jest w postaci wysiadywanych jajek.
Jeśli więc ktoś z Was zainteresowany jest papużkami ode mnie, to trzeba się spieszyć i niestety rezerowować w ciemno, bo nie wiadomo jakie mutacje będ± miały kolejne pisklaki. Jeśli będ± jeszcze jakieś pisklęta na sprzedaż, będ± to prawdopodobnie samiczki.
Nie piszę już kiedy pisklaki pojawi± się w dziale sprzedaży, bo nie zd±ż± się pojawić. Niestety to s± minusy małej, domowej hodowli - nie mogę wszystkim zapewnić komfortu wyboru wśród wielu piskl±t...
W galerii lęgowej zał±czam zdjęcia sprzedanych już piskl±t - s± naprawdę piękne :)

(72kB)

¦roda 04.01.2012

Z nowym rokiem nowe zdjęcia :)
Dodałam nowe zdjęcia moich prześlicznych pisklaków, ale mam zł± wiadomość - wszystkie zostały już zarezerwowane. Kto się załapał ma dużo szczęścia :)
Do tego trochę zdjęć balkonowych na pociechę.
Kolejna parka rozpoczęła właśnie lęgi, więc jeśli wszystko dobrze pójdzie to za jakieś 8-10 tygodni będ± juz samodzielne pisklaki do odbioru.

(129kB)

Czwartek 29.12.2011

Dodałam nowe zdjęcia rosn±cych pisklaków z lęgu 7, zapraszam do ogl±dania :)

(129kB)

Wtorek 20.12.2011

Zdecydowałam się na dopuszczenie do lęgów po raz drugi Diny i Blueberry. Tym razem poszło im zdecydowanie lepiej, maj± 5 pisklaków, które możecie podejrzeć w ich galerii. Wbrew pozorom, widać już część mutacji pisklaków:
Pierwszy to opalowy spangle z żółt± mask±, prawdopodobnie mauve
Drugi wygl±da na dwufaktorowego spangle goldenface
Trzeci to spangle goldenface, ale reszty mutacji jeszcze nie widać. W każdym razie - będzie pięknie i kolorowo!

¦roda 07.12.2011

Kilka nowych zdjęć wrzuciłam do działu żywienie - trzeba przyznać, że kiełkowe zdjęcia wyszły całkiem nieĽle :)
Zaktualizowałam też dział sprzedaży - jak to zwykle bywa doszło do kilku rezygnacji z rezerwacji i papużki wci±ż s± na sprzedaż.

(82kB)

Sobota 12.11.2011

Wczoraj udało mi się zrobić trochę słonecznych zdjęć oraz filmików, które wrzuciłam na mój kanał na YouTube.


Sobota 12.11.2011

Szeki recesywne kończ± już 6 tygodni :) Pięknie rosn± i s± ślicznymi puchatkami. Dodałam nowe zdjęcia do lęgu 5/2011 i lęgu 6/2011, w najbliższych dniach uaktualnię dział sprzedaży.
Mam też dobr± informację dla wszystkich, którzy pytali mnie o pisklaka z lęgu 6/2011, który nie jest na sprzedaż - postanowiłam tę parkę dopuścić drugi raz do lęgów, trzymajcie kciuki, żeby tym razem były bardziej udane :)

(92kB)

(92kB)

Sobota 12.11.2011

Witam, w końcu zebrałam się do aktualizacji strony :)
W galerii lęgi dodałam foldery dwóch najnowszych lęgów. Zmienilam też obrazki przy każdej z galerii - żeby na pierwszy rzut oka można było stwierdzić jakie pisklaki można znaleĽć w środku.
Niestety lęg 6/2011 nie był zbyt udany - wykluł się tylko jeden pisklak, który jest wyj±tkowo piękny i zostawiam go do dalszej hodowli. Tak jak pisałam wcześniej, z lęgu 5/2011 na sprzedaż będ± 3 szeki recesywne - dwa kobaltowe i 1 prawdopodobnie fioletowy. Ich kolory s± niesamowicie intensywne, najstarszy kobalcik już przewyższa mamę intensywności± koloru - a przecież po pierwszym pierzeniu kolory s± jeszcze silniejsze!
Pozdrawiam Was ciepło i do zobaczenia :)

(95kB)

Czwartek 27.10.2011

Cześć :) Dziś mam dla was troszeczkę zdjęć - dosłownie dwa w dziale żywienie (zastanawialiście się kiedyś jak rośnie brukselka? :) ) i 4 w dziale stadko. Pisklaki dorastaj±, moja Tęczówka jest w najpiękniejszym okresie - w trakcie zmieniania barwy i na brzuszku ma przepiękny mix kolorów. Obie samiczki, które jeszcze nie zostały sprzedane także uzyskuj± bardziej soczyste barwy :)
Niestety w tym roku będ± na sprzedaż jeszcze tylko 3 pisklaki - do odbioru prawdopodobnie na pocz±tku grudnia. Będ± to 3 szeki recesywne w różnych odcieniach niebieskiego. Nic więcej nie mogę powiedzieć - pisklaki jeszcze nieopierzone, a samiczka bardzo dzielnie ich broni. Wierzcie mi - zajrzenie do jej budki to nie lada osi±gnięcie!

(78kB)

(143kB)

Czwartek 15.09.2011

Dziś uaktualniłam informacje o pisklętach na sprzedaż - tęczowa papużka wczoraj została już zarezerwowana, zostały jeszcze dwie piękne samiczki. Zapraszam do działu sprzedaży

Czwartek 15.09.2011

Witam Was,
Dziś wrzuciłam na stronę sporo nowych zdjęć, możecie je znaleĽć w dziale lęgowym, żywieniowym i w dziale stadko. Miłego ogl±dania :)
Pisklaki już podrosły, maj± 6-8 tygodni - zależnie który pierzak. Spora część rezerwacji się wykruszyła, więc większość pisklaków jest jeszcze na sprzedaż, w tym także tęczowa papużka falista (najmłodszy samczyk).
Jutro dodam więcej zdjęć do działu sprzedaży i uaktualnię, które pisklęta s± jeszcze na sprzedaż.
Gdyby któraś papużka wpadła Wam w oko - odzywajcie się szybko, nie będize mnie w Warszawie w dniach 18-25 września, więc nie będzie w tym czasie możliwości odbioru papużek.

I jeszcze jedna, dość cenna informacja - od niedawna mamy dodatkowy adres strony - dużo łatwiejszy do zapamiętania i ew. przekazania dalej. Można nas znaleĽć także pod adresem www.faliste.pl

(88kB)

Pi±tek 02.09.2011

Witam Was gor±co!
W końcu wszystkie pisklaki postanowiły wyjść z budki :) Całkiem pokaĽne stadko, już za moment będ± gotowe do odbioru!
na sprzedaż mam 3 samiczki oraz 2 samczyki, konkretniej napiszę już w dziale sprzedaży.
A oto maruderzy - jak najdłużej chciały siedzieć w budce
(116kB)


Poniedziałek 15.08.2011

Witam Was,
Lęgi trwaj± w najlepsze, 8 pisklaków rośnie jak na drożdżach o czym możecie przekonać się w dziale lęgowym. Pierwszy pisklak to prawdziwa tęczowa papużka :) Po 2 latach hodowli i wielu latach marzeń w końcu udało mi się j± wyhodować :) Za około 4-6 tygodni papużki będ± juz gotowa na sprzedaż.
Dzięki nowym żerdziom na balkonie postanowiłam ponowić próbę oswajania mojego stadka i - tak jak sie spodziewałam - poszło nadwyraz dobrze. Jednak nie myliłam się, że papużki kiedy mog± podejść do ręki s± dużo odważniejsze niż kiedy musz± do niej podlecieć. Z reszt± - zobaczcie sami.


Moje najśmielsze oczekiwania przekroczyła Piguła, która nic sobie nie robiła z chodzenia po wnętrzu dłoni, a przy próbie głaskania palcem nie uciekała tylko stwierdzała, że warto tego intruza chwilę pożuć :)


Niedziela 31.07.2011

Witam słonecznie, mimo deszczowej pogody :)
W koncu udało nam się pojechać na działkę i upolować nowe gałęzie - ścinaliśmy część jabłoni i dość pojaĽne drzewo głogu - będ± wspaniale służyć jako nowe umeblowanie w naszej wolierze :)
Papużki nie daj± nowym gałęziom ani chwili wytchnienia - większość z nich ma już widoczne spore ubytki kory. Dzioby s± zdecydowanie uśmiechnięte. Jeśli chcecie zobaczyć jak wygl±da nowa woliera i jak buszuj± po niej papugi odwiedĽcie w galerii działy warunki życia, stadko oraz żywienie.

Jeszcze jedna nowa wiadomość - aktualnie jedne lęgi trwaj± w najlepsze. Parka troskliwie zajmuje się szóstk± różowych kluseczek :)

(74kB)


¦roda 20.07.2011

Ostatnio natknęłam się na ciekawe informacje o papugach i ptakach i postanowiłam się z Wami podzielić :)
Na portalu Kopalnia Wiedzy ukazał się artykuł, mówi±cy o tym, że papugi maj± imiona nadawane przez rodziców.
W radiu Tok FM pojawila się świetna audycja o życiu seksualnym ptaków.
Polecam :)

Pi±tek 08.07.2011

Dodałam na stronę artykuł o mutacjach paraniebieskich u papużek falistych - w wolnej chwili dodam tam jeszcze zdjęcia, żeby łatwiej było się połapać o co chodzi.
Do działu stadko w galerii dodałam też troszkę zdjęć. Zapraszam do zwiedzania :)

(106kB)


Sobota 11.06.2011

Samczyk goldenface został już wystawiony na aukcję allegro - jest bardzo odważny, pobiera pokarm z ręki :) Reszta lęgu jest już zarezerwowana. Zapraszam na aukcję allegro

(128kB)


Sobota 04.06.2011

ZnaleĽli się pierwsi odważni - pisklaki wychodz± poza budkę. Najstarszy pisklak jest przepięknym fioletowym kawalerem, z bardzo puszystym upierzeniem, pisklak nr 2 to elegancki goldenface :) W tym lęgu wszystkie 4 pisklęta to samczyki. Wicej zdjęć w galerii.

Pisklę nr 1 już zostało zarezerwowane! Pisklak nr 2 (goldenface) w przyszłym tygodniu zostanie wystawiony na aukcję licytacyjn±. Pisklęta mog± iść do nowych domów po ukończeniu 6 tygodni życia.

(92kB)

(107kB)


¦roda 25.05.2011

Rośniemy!

(128kB)


Poniedziałek 23.05.2011

Udało się - nowy dział założony. Zapraszam do zwiedzania lęgu 3/2011

(88kB)


Niedziela 22.05.2011

Niestety z powodu braku komputera mam duży problem z obróbk± zdjęć i aktualizowaniem strony.
Mogę jednak powiedzieć, że lęg 3/2011 rośnie jak na drożdżach :) Mam 4 pisklęta, wyklute 2, 6, 8 i 10 maja. Jeden z nich będzie klonem mojego Goldena! Najstarszy pisklak jest też piękny - opalowy, fioletowy spangle.
Obiecuję, że w ci±gu najbliższych dni uaktualnię porz±dnie stronę i wrzucę zdjęcia piskl±t

Czwartek 21.04.2011

Nowe zdjęcia w galeriach: stado oraz poznajmy się. Zapraszam :)

(81kB)


¦roda 20.04.2011

Wiosna przyszła, zrobiło się ciepło, więc postanowiłam wybudować papużkom prysznic, z którego bardzo chętnie korzystaj± :)
(96kB)


Jak dobrze pójdzie to już za 8-10 tygodni będ± na sprzedaż kolejne pisklęta. Jest nawet szansa, że trafi± się takie piękności jak mój Golden:
(64kB)


Czwartek 10.03.2011

Większość piskl±t z obu lęgów została sprzedana błyskawicznie - nie zd±żyłam ich wstawić do działu sprzedaży a już były porezerwowane!
Zostały 3 młodziutkie samiczki - dwie szare, jedna niebieska. Dzieciaki s± dość odważne - mieszkaj± już w wolierze, ale nie maj± żadnego problemu z jedzeniem smakołyków z ręki.
A oto filmik z ptasi± sałatk± - dziś na śniadanie marchewka, roszponka, seler naciowy i kiełki kukurydzy:¦roda 09.02.2011

Wszystkie pisklaki już poza budk± - dziś zaczęłam powoli kolekcjonować zdjęcia do działu sprzedaży, który pewnie uaktualnię w przyszłym tygodniu.
W tych dwóch lęgach pierwszy raz zdecydowałam się na próbę oswajania pisklaków (oczywiście już po wyjściu z budek - ręcznego karmienia nie uznaję). Okazało się, że oswajanie jest prostrze niż wcześniej myślałam - odpowiednio duża klatka i odpowiednio dużo cierpliwości i efekty możecie zobaczyć na filmiku:Niedziela 23.01.2011

Pisklęta rosn± - widać coraz więcej mutacji, a najstarsze już wychylaj± łebki z budek - w przyszłym tygodniu powinny zacz±ć wychodzić :)
A na balkonie papużki dostały rumianek - wygl±da na to, że papużki wiedz±, że rumianek działa dobrze na pióraCzwartek 13.01.2011

W lęgu 4 pojawił się pierwszy cynamonowy pisklak :) Jednak dobrze podejrzewałam, że Szewron może być szpaltem. Wygl±da jednak na to, że nie będzie żadnych albinosów...
W lęgu 5 pojawiło się już 6 piskl±t i przez te perypetie na pocz±tku roku myślę, że więcej już się nie wykluje.
W sumie w budkach jest 14 piskl±t - będzie w czym wybierać :)
Otworzyłam na YouTube swój kanał, gdzie postaram się zamieszczać co ciekawsze filmiki.

(90kB)


Poniedziałek 10.01.2011

W lęgu 4 wykluły się już wszystkie pisklęta, rodzice maj± pełno roboty, żeby wykarmić tyle dziobów. Po rozłożeniu pigmentu na skórze mogę powiedzieć, że na pewno będ± 3 szeki, a jeden pisklak szekiem nie jest. Co do reszty - trzeba jeszcze poczekać.
W lęgu 5 pojawił się pi±ty pisklak, liczę na to, że wykluje się jeszcze jeden.Sobota 08.01.2011

Legi trwaj± w najlepsze. W lęgu4 wykluło się już 7 piskl±t, widać też już pierwsze mutacje.
W lęgu5 na szczęście zaczęły wykluwać się kolejne pisklęta - po pierwszym pisklaku było kilka dni przerwy, ale na szczęście pojawiły się już 3.

(98kB)


Poniedziałek 03.01.2011

Witam,
Uprzejmie donoszę, że 2 parki dopuszczone do lęgów maj± już pewne sukcesy :)
U parki: Cytra i Szewron pojawiły się już 4 pisklęta - kluj± się regularnie i otoczone s± niesamowit± opiek± - samiczka nie chce schodzić z jajek przy próbie kontroli budki (nie chc±c jej denerwować poluję na momenty kiedy sama wychodzi :) ), a samczyk - mimo, że nieoswojony, jak tylko mnie widzi to zlatuje na dno klatki, wiedz±c, że zaraz pojawi się tam świeża porcja zdrowego jedzenia.
U drugiej parki wykluł się narazie jeden pisklak - zwany Sylwestrem, gdyż wykluł się wieczorem 31 grudnia :) . NIestety narazie nie widać kolejnych piskl±t, choć jajka wydaj± się zalężone... Trzymajcie kciuki, że pisklaki po prostu się oci±gaj±. Samiczka dzielnie siedzi w budce, więc wszystko powinno być w porz±dku...
Przez święta powstało oczywiście sporo zdjęć - dodałam je już do galerii.

(87kB)


Wtorek 21.12.2010

Cześć, Być może mimo mojego milczenia w aktualnościach, część z was pewnie zauważyła pewne zmainy na stronie. Powstał nowy dział - mutacje. Założyłam go, ponieważ na polskich stronach internetowych s± bardzo ograniczone informacje na ten temat, a zainteresowanie jest coraz większe.
W dziale tym staram się w jak najbardziej czytelny sposób opisać mutacje i ich dziedziczenie. Polecam też przeczytanie wszystkich artykułów tam zamieszczonych - ułatwi to zrozumienie tematu. Teraz, z ogólnych tematów zamieszczonych dostępny jest jedynie artykuł o barwach papużek falistych. W wolnym czasie postaram się napisać też artykuł o dziedziczeniu, jednak obawiam się, że nie pojawi się on zbyt szybko...

W temacie lęgowym też mam pewne nowinki. Dwie kolejne parki wysiaduj± jajka, jak dobrze pójdzie - pierwsze pisklęta pojawi± się tuż przed nowym rokiem. Jak wszystko dobrze pójdzie - pierwsze pisklęta powinny być na sprzedaż w pierwszej połowie lutego.

Wtorek 23.11.2010

Witajcie, Dużo zmian na stronie dziś zaszło - nowe działy w galerii ( spotkania, poznajmy się), a także nowe zdjęcia w dziale warunki życia a pewnie też i w innych miejscach, ale już sama nie pamiętam gdzie co dodawałam :)
Najbardziej cieszę sie z zakończenia budowy nowego regału hodowlanego, który dużo bardziej podoba się zarówno mi, jak i papużkom.

(94kB)

(78kB)


¦roda 10.11.2010

Witam! Nowa dostawa zdjęć: stado, żywienie, Lęg2 i lęg3

(49kB)

(64kB)


Poniedziałek 25.10.2010

Staram się zrewanżować za dług± przerwę. Dziś przedstawiam Wam sesję zdjęciow± portretowo-czyścikow±. Duuużo zdjęć w dziale stado i kilka w dziale żywienie. W podpisach zdjęć można znaleĽć informacje, który pisklak jest widoczny na zdjeciu.
Pamiętajcie, że pisklęta s± już w sprzedaży i zostały mi już tylko 2 samczyki!

(89kB)


¦roda 20.10.2010

Z góry przepraszam za tak długi czas bez aktualizacji, niestety - zacz±ł się rok akademicki i wolny czas znikn±ł :(
Uaktualniłam w końcu dział sprzedaży - pisklęta s± bardzo ciekawe i bardzo różnorodne.

(65kB)
Zapraszam do działu sprzedaży


Sobota 02.10.2010

Najstarsze pisklęta niedługo kończ± miesi±c. Zdarza się, że pojawiaj± się w otworach budki, lecz nie odważyły się jeszcze wyjść. Wyrastaj± z nich przepiękne ptaki - jest co podziwiać. Lęg2 i lęg3.

(117kB)


Wtorek 28.09.2010

Pisklaki rosn±, najstarsze powoli zaczynaj± przypominać dorosłe papużki. Nowe zdjęcia w działach lęg2 , lęg3 i jedno w dziale stadko

(120kB)


Pi±tek 24.09.2010

No i kolejna aktualizacja - w lęgu2 już widać dokładnie mutacje pięciu pisklaków - tylko najmłodszy jest jeszcze nieopierzony. Natomiast lęg3 wci±ż jest tajemniczy - tylko po pierwszym pisklaku widać że będzie szary lub mauve.

(78kB)


Wtorek 21.09.2010

Dodałam kolejne zdjęcia pisklaków. Ostateczna liczba piskl±t to 13 - 6 w lęgu2 i 7 piskl±t w lęgu3.
Chciałabym żeby wszystkie były już opierzone - ciekawość mnie zżera :)

Niedziela 19.09.2010

Dziś sprz±tałam w budkach, więc przy okazji zrobiłam kilka zdjęć najstarszych pisklaków.
Zapraszam do galerii lęg2 i lęg3.

(118kB)


¦roda 15.09.2010

Witam!
Dziś dodałam sporo zdjęć - zapraszam więc do galerii żywienie gdzie poznać można now± mutację oraz zobaczyć sesję kukurydzian±, do galerii stadko gdzie możemy podziwiać papużki graj±ce w piłkę oraz zobaczyć jak wyrosły moje pierwsze pisklaki, a także do galerii lęg2 i lęg3 gdzie dołożyłam pojedyńcze zdjęcia klusek.

(84kB)


Poniedziałek 13.09.2010

W końcu mam troszkę czasu, żeby zaktualizować stronę :)
Narazie tylko informacje o lęgach - obie parki maj± już pisklęta, które można podziwiać w galerii w dziale lęgowym. Jeszcze nie widać jakich będ± mutacji, ale z pewności± będ± wspaniałe :)
W najbliższym czasie postaram się wrzucić zdjęcia papug z woliery, niestety jeszcze nie dziś.

(103kB)